Страхотен ден за българската борба в Баку!

2320 0

Женската борба донесе цели три медала на България на първите Европейски игри в Баку днес. Това стана ясно след края на състезанията за днешния ден.

Първа с медал се окичи Елица Янкова, която по-рано през деня се класира за финал. Тя обаче загуби от представителката на домакините Мария Стадник с 1:12 и остана със сребро.

Два бронзови медала пък бяха завоювани в последните часове на тепиха в Баку.

Младата българка Евелина Николова спечели бронзов медал на турнира по борба за жени на Европейските игри в Баку в категория до 55 килограма.

В среща за бронзовия медал в категория до 55 килограма Николова победи в оспорвана среща Ирина Ологонова /Русия/ с 3:1 /8:8 технически точки/. В първата част на срещата Евелина губеше с 2:6 точки, но спечели втората част с 6:2 и при равенството в точки /8:8/ за победител бе обявена българката, която спечели последните две технически точки.

Евелина Николова стигна до мача за бронзовия медал, след като в репешажите победи Матилде Ривиер от Франция.

Преди минути пък Тайбе Юсейн се окичи също с бронзов медал, с който България вече има 4 медала от Игрите в Баку - всички спечелени от представителите ни в борбата.

В малкия финал за бронзовия медал Тайбе Юсеин /България/ победи Оксана Херхел /Украйна/ с 3:1 /5:4 технически точки/.