Спортните таланти на „Еврофутбол“ спечелиха общо 15 медала от завършилия турнир по плуване Burgas swimming open

Снимка: PR Евофутбол

1789 0

Спортните таланти на „Еврофутбол“ Тиана Темелкова, Василики Кадоглу и Георги Цурев спечелиха общо 15 медала от завършилия турнир по плуване Burgas swimming open, който се проведе от 18-ти до 20-ти октомври в „Парк Арена ОЗК“ в Бургас.

Тиана Темелкова завоюва два златни и един сребърен медал при девойки младша възраст (13-14 г.). Състезателката на пловдивския клуб „Младост’91“ е първа на 50 метра гръб с 32.11 сек и на 100 м гръб – с 1:08.88 мин., а на 200 метра гръб е втора с 2:29.55 мин. Всичките резултати на Тиана са подобрени лични времена.

Другите двама състезатели на варненския клуб „Астери“ – Георги Цурев и Василики Кадоглу, се окичиха с останалите 12 медала. Георги Цурев (2001) грабна общо 7 отличия. Златните са на 100 метра съчетано плуване с 59 сек и на 200 м гръб с 2:04.22 мин. Сребърните медали са на 50 м гръб и на 4 х 50 м смесена щафета мъже и жени. Бронзовите са на 200 м свободен стил и в щафетите 4 х 50 м св. стил и 4 х 50 м съчетано плуване мъже, категория „Оупън“.

16-годишната Василики Кадоглу (2003) спечели златен медал на 100 м съчетано плуване с 1:07.86 мин. Варненка е втора на 200 м бътерфлай, както и в щафетите на 4 х 50 м свободен стил и 4 х 50 съчетано плуване. На 200 м съчетано плуване Василики е трета.

В надпреварата, която се проведе за 2-ри път, участваха 600 млади състезатели от 40 клуба пристигат в Бургас.

„Еврофутбол“ пожелава успех на всички Спортни таланти.