Сестри Стоеви ще се борят за европейското злато

1365 0

Двукратните шампионки Габриела и Стефани Стоеви се класираха за втора поредна година на финала на двойки жени на Европейското първенство по бадминтон за мъже и жени в испанската столица Мадрид.

Поставените под номер 1 в схемата българки победиха представителките на Дания - Амалия Магелунд и Фрежа Равн, с 21:11, 21:12 за 33 минути игра.

Сестрите се борят за трета титла на Стария континент след тези от 2018 и 2021 година. На финала днес те ще играят за златните медали срещу четвъртите в схемата германки Линда Ефлер и Изабел Лохау.

Преди около месец българките победиха Ефлер и Лохау на финала на турнира по бадминтон от сериите "World Tour Super 300" в Базел (Швейцария) с награден фонд 180 хиляди долара.

Финалът на Европейското първенство по бадминтон за сестри Стоеви е днес от 13:00ч.

Междувременно можете да проверите какво друго ще се излъчва по телевизията в света на спорта и футбола