Осми медал за България на Европейските игри в Баку

Снимка: БГНЕС

1852 0

Силното представяне на България на Европейските игри в Баку продължи и днес, след като Петя Неделчева спечели бронзов медал на сингъл.

Най-добрата ни състезателка в бадминтона загуби своя полуфинал срещу Линя Кяерсфелд от Дания, която е поставена под №2 в основната схема.

Въпреки добрата игра 31-годишната българка, която е трета в схемата загуби за 35 мин с 18:21, 14:21.

България обаче не е приключила с медалите, тъй като днес от 16,00 часа българско време сестри Габриела и Стефани Стоеви излизат във финала на двойки срещу рускините Екатерина Болотова/Евгения Косецка.

До момента България има спечелени в Баку 3 сребърни медала и 5 бронзови. Освен това утре сутрин (11 часа българско време) националният отбор по волейбол излиза на финал за златото срещу Германия.