Огромен успех - втори медал за България от Световното по биатлон за младежи и девойки в САЩ

2673 0

Дамската щафета на България спечели бронзов медал от Световното първенство по биатлон за младежи и девойки в Солт Лейк Сити, САЩ!

Валентина Димитрова, Стефани Йолова и Лора Христова използваха само пет допълнителни патрона и завършиха състезанието за 54:57.8 минути. Българският тим се движеше втори след втория пост на Йолова, но Христова беше изпреварена от Германия при последното завъртане.

*Това е втори медал за България след среброто при младежите на Благой Тодев в преследването 12.5 километра!

Златото спечели щафетата на Италия с 53:15.2 минути и три допълнителни патрона, а на второ място финишира триото на Германия с пасив от 28.2 секунди също с три допълнителни патрона.

Щафетата на Русия пък не бе допусната до участие, след като изпълнителният комитет на Международния съюз по биатлон реши да отстрани "Сборная" заради войната в Украйна.