Няма спирка: Стилияна Николова с титла от многобоя на турнира в Полша

Снимка: Lap.bg

1080 0

Българската гимнастичка Стилияна Николова спечели титлата в многобоя от международния турнир в Гдиня, Полша. Младата ни грация събра сбор от 131.400 точки. Тя получи оценки от 34.300 на обръч, 32.850 на топка, 31.500 на бухалки и 32.750 на лента.

Втора в Гдиня се нареди представителката на Украйна Кристина Погранична със 122.350 точки, а бронза спечели Емилия Хейхел от Полша със 117.800 пункта.

Така 17-годишната състезателка донесе на страната ни второ отличие от надпреварата в Полша, след като преди това ансамбълът ни при девойките остана със сребро в многобоя. Днес Николова ще се бори за още четири отличия във финалите на отделните уреди. А ето какъв фурор пожъна Стилияна на Световната купа в София.