Лора Христова с трета титла на Световното по летен биатлон

Снимка: biathlon.bg

2276 0

Отлична новина за българския спорт. Българската състезателка Лора Христова спечели трета световна титла на шампионата по летен биатлон словашкия център Брезно-Осърбле. Преди това Лора спечели световните титли в летния биатлон и в дисциплините спринт на 6 км и супер спринт.

В преследването на 7,5 км при девойките тя се справи безпапелационно с  конкуренцията начело с представителката на домакините Ема Капустова. Трета се нареди украинката Олена Хородна.

Лора успя да навакса сериозно изоставане, а във финалния спринт успя да изтръгне от словачката световната титла и я остава ни 2 сек от себе си. Спечелилата бронз в спринта Валентина Димитрова направи 6 пропуска на стрелбището и завърши 7-а. Стефани Йолова сбърка 7 патрона и от 9-о слезе на 13-о място.

От трите си старта Лора Христова има три златни медала, което я прави най-титулуваната млада биатлонистка на това световно първенство. Предните дни тя грабна титлите последователно в суперспринта и в спринта.