Ивет Лалова остана седма във финала на 200 метра на Световното

1740 0

Ивет Лалова се класира на седмото място във финала на 200 метра при жените на Световното първенство по лека атлетика, което се провежда в Пекин. Българката стартира от трети коридор и даде време от 22,41, което е втори резултат в нейната кариера.

Златният медал спечели холандката Дафне Схиперс с време от 21,63 стотни, което е рекорд на Световните шампионати и трето място във вечната ранглиста. На второ място остана Илейн Томпсън с 21,66, а бронзовият медал е за друга спринтьорка от Ямайка - ветеранката Вероника Кембъл - Браун. Тя завърши с време от 21,97.

Това бе първи финал на 200 метра за Ивет Лалова на Световно първенство на открито. Българката се класира сред най-добрите, след като даде време от 22,32 секунди в полуфиналите и 22,54 секунди в сериите.