И спортист №1 на България е...

2037 0

На специална церемония в зала 3 на Националния дворец на културата в София днес беше определен спортист №1 на България за изминаващата 2015 година.

Според анкетираните 158 журналисти, най-заслужилият спортист на България се казва Габриела Петрова. Тя постигна един от най-големите успехи в последните години за родната атлетика, след като завърши на 4-о място в тройния скок на Световното първенство по лека атлетика.

В изключително оспорвана борба скачачката стигна до първото място с актив от 1094 точки. На второ място остана Станилия Стаменова с 1047 точки. Трети в подреждането остана Владимир Николов.

Миналогодишният победител Григор Димитров остана едва на 10-о място, след като отбеляза сериозен спад в представянето си. Днес той си навлече и гнева на тенис феновете у нас, след като отказа участие на турнира по тенис в София, който ще се проведе в началото на февруари.

В подножието на призовата тройка останаха Габриела и Стефани Стоеви, които записа най-добрия си сезон в кариерата. Между 5-о и 9-о място се наредиха съответно Даниел Асенов, Ивет Лалова, Тайбе Юсеин, Антоанета Бонева и Боян Петров.