Франческо Баная спечели ГП на Испания в MotoGP

394 0

Световният шампион Франческо Баная с Ducati Lenovo триуфмира в ГП на Испания, 4 кръг от сезон 2024 в MotoGP. Това е първа победа през тази година за италианският състезател и трета поредна на пистата Херес.

Зад него остана местния любимец и шесткратен световен шампион Марк Маркес с Gresini Racing, а последен на почетната стълбичка се качи Марко Бедзеки с VR46 Racing.

Баная спечели ГП на Испания в MotoGP

Още: Маверик Винялес спечели ГП на САЩ и записа името си в историята на MotoGP

Борба до последно кой ще спечели

Актуалният шампион Баная стартира от седмата позиция, но до края на първата обиколка успя да си проправи път към първото място. След това Хорхе Мартин с Ducati успя да му вземе водачеството, но в 11-ия тур испанецът допусна грешка, излизайки от трасето и така Баная отново поведе колоната зад себе си.

Зад него Маркес опита да атакува своя съперник на няколко пъти до края на надпреварата, но без успех.

Топ 10 допълват още братът на Марк Маркес Алекс, Енеа Бастианини, Брад Байндър, Фабио Ди Джанантонио, Мигел Оливейра, Маверик Винялес и Педро Акоста.

Във временното класиране Хорхе Мартин продължава да води с 92 точки, но благодарение на днешната си победа Баная съкрати изоставането си и вече събра 75 пункта.

Още: Собствениците на Формула 1 придобиват и MotoGP

Сезон 2024 в MotoGP продължава на 12 май, когато ще се проведе състезанието за Голямата награда на Франция.