Фантастична Нургюл Салимова стартира силно, но малшанс я изпрати извън топ 20 на европейското по блиц

Снимка: БГНЕС

12503 0

Нургюл Салимова стартира силно на европейското първенство по блиц, което се провежда в Монте Карло, записвайки три победи в първите три кръга на турнира.

Нургюл Салимова с три от три на европейското по блиц

Представянето на Салимова

Още: Тирада поредна: Антъни Иванов бе гневен след церемонията за "Спортист на годината"

Международният майстор спечели последователно партиите си срещу испанката Лидия Сапата (с черните фигури), Лара Шулц от Германия (с белите) и швейцарката Камий де Серу (с черните).

До деветия кръг Антоанета Стефанова и Салимова бяха в топ 5 на класирането, но не успяха да запазят позициите си в последните четири кръга. В 11-ия кръг двете дори се срещнаха помежду си, като победата беше за Стефанова.

В крайна сметка Антоанета Стефанова завърши на седмата позиция , а Нургюл Салимова остана 25-а в крайното подреждане със 7,5 точки

От останалите български представители Белослава Кръстева зае 39-а позиция, а Виктория Радева е 49-а с 6,5 точки.

Още: Отново прослави България: Нургюл Салимова получи покана за елитен турнир по шах

Браво, Нургюл! Салимова сломи световната шампионка и гледа стремглаво към титлата по блиц