Боряна Калейн стана европейска шампионка, Стилияна Николова плътно зад нея

Снимка: Facebook

1442 0

Боряна Калейн е европейска шампионка по художествена гимнастика! Това тя стори на финала на обръч, където плътно зад нея втора остана другата ни представителка Стилияна Николова.

Страхотни момичета

На първенството в унгарската столица Будапеща Калейн получи оценка от 35.250 точки, докато Стили остана с 34.950 пункта за своето изпълнение.

Трета зад родните състезателки пък остана украинката Таисия Онофричук с 34.900 точки.

Още: Историческо! 3 от 3 за България на Европейското първенство по художествена гимнастика в Будапеща

Така България вече има седем медала от шампионата - четири златни, два сребърни и един бронзов.

По-късно днес са финалите на топка, на бухалки и на лента при жените, както и при ансамблите на пет обръча и три ленти/две топки с българско участие.

Боряна Калейн и Стилияна Николова с нови медали на Европейската купа в Баку

БРАВО! Безгрешна Стилияна Николова със злато в невиждани битки - победи и Боряна Калейн