Благой Иванов-Багата с четвърта загуба в UFC, Марчин Тибура спечели със съдийско решение


Благой Иванов-Багата с четвърта загуба в UFC, Марчин Тибура спечели със съдийско решение
Снимка: Getty Images/Gulliver

4409 0

36-годишният българин Благой Иванов загуби седмия си мач в UFC от 37-годишния поляк Марчин Тибура с единодушно съдийско решение (27-30, 28-29, 28-29)!

Активът на Багата в най-голямата ММА организация вече е негативен - 3 победи и 4 поражения.

Първият рунд бе сравнително равностоен - Иванов успя да вкара 1-2 хубави комбинации, а Тибура му отвърна с дясно кроше в края, което успя да го разклати. Вторият рунд определено бе най-добрият на Багата, но съперникът му успя да завърши с два десни прави, които поизравниха впечатленията на съдиите. 

Финалният трети рунд започна по ужасен начин за Благой и окончателно наклони везните в полза на поляка - Марчин успя да го събори и да го задържи дълго време на земята, нанасяйки множество удари. До заключителния гонг ситуацията не се промени значително и доминацията на Тибура му подпечата успеха.

По този начин Багата, който има още две битки от настоящия си договор с UFC, най-вероятно ще изпадне от Топ 15, докато Марчин Тибура, който записа седма победа в последните си осем мача, ще се изкачи още по-нагоре в Топ 10!

Хареса ли ти тази новина? Тогава не изпускай момент от спорта – последвай ни във Viber тук!

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички