Батинков взе сребро на Световната купа!

1665 0

Александър Батинков завоюва сребърен медал на висилка вчера по време на провеждащата се във Варна Световна купа по спортна гимнастика и акробатика.

Най-добрият ни гимнастик при мъжете записа отлично съчетание във финала, което му отреди 2-ото място с актив от 14.500. Той обаче нямаше как да се пребори с аржентинеца Николас Кордоба, който беше безупречен и с 14.867 точки спечели златото. Трети остана Джейм Хол.

"Страхотен резултат. Няма как да не съм доволен. Атмосферата залата беше прекрасна. Благодаря за подкрепата. Изключително много съм развълнуван. Надявам се, че ми предстоят още подобни успехи“, коментира веднага след финала Батинков.

По-рано през деня Елена Великова и Алекс Жеков заеха 4-то място в състезанието при смесените двойки в акробатиката, докато Ралица Милева направи две грешки и остана 8-ма във финала на греда.