Сестри Стоеви станаха безапелационни шампионки на Европа

1616 0

Сестрите Габриела и Стефани Стоеви станаха европейски шампионки по бадминтон. Момичетата от Хасково триумфираха на двойки, след като на финала в Уелва, Испания, разгромиха френския дует Ане Тран и Емили Лефел с 2:0 гейма (12, 10) само за 42 минути игра на корта.

Това бе шеста победа за българките от шест мача срещу французойките. Стоеви триумфираха с титлата без загубен сет, а постижението на Габриела и Стефани е първо за България на такова ниво в бадминтона.

Това е втори медал за българките на европейски първенства. Миналата година те спечелиха среброто. Освен тях само Линда Зечири е печелила отличие от европейско - бронз при жените през 2012 година.

Припомняме, че сестри Стоеви спечелиха трофея от Европейските игри в Баку през 2015.