Сестри Стоеви взеха осми трофей за 2015-а, след триумф в Дъблин

1269 0

Бадминтонистките Габриела и Стефани Стоеви триумфираха с титлата на двойки от международния турнир в Дъблин, Ирландия с награден фонд от 15 000 долара, предаде БГНЕС. В спора за трофея поставените под номер 1 в схемата българки се справиха с двойката Юлие Фине-Ипсен и Рике Хансен от Дания с 2:1 гейма (21:10, 22:24 и 21:9) за 46 минути игра.

По този начин сестрите спечелиха осмия си трофей през 2015.

Стоеви започнаха повече от убедително срещата, печелейки първия гейм с 21:10. Това обаче не смути съперничките им, които си осигуриха комфортен аванс в началото на втората част. Въпреки сериозното си изоставане обаче, Стоеви все пак стигнаха до равенство при 19:19. В заключителните разигравания на гейма пред българките на два пъти се откри възможност да затворят двубоя, но те не се възползваха и резултатът стана 1:1 след 24:22 в полза на датчанките.

В заключителния трети гейм златните медалистки от Баку тотално надиграха датската двойка и се поздравиха с успеха след 21:9.