3 от 3! Калейн позлати България на Световната купа!

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1729 0

Боряна Калейн стана шампионка на лента и така спечели трети златен медал на финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в "Арена Армеец" в София.
Калейн получи оценка от 22.150 точки.

По-рано българката стана първа на обръч и на бухалки, както и трета на топка, а вчера взе сребро в многобоя.

Втора се класира Анастасия Салос (Беларус) с 21.600 точки, а трета е италианката София Рафаели с 21.350 точки.

Последният финал на три обръча и два чифта бухалки при ансамблите започва малко по-късно

Златен медали на обръч и бухалки спечели също Боряна Калейн на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Тя спечели бронза на топка с оценка 25.500. Катрин Тасева остана четвърта с 24.400. Титлата спечели Линой Ашрав с 26.500, второ място е за Алина Харнаско (Беларус) - 25.850.

Отново Калейн спечели златния медал на бухалки, а Катрин Тасева завоюва бронз на финалите на отделните уреди. Калейн получи за изпълнението си оценка от 26.100 точки, а Тасева има 24.500 точки.