Боряна Калейн спечели титлата в индивидуалното състезание на обръч

Снимка: Lap.bg

1182 0

Българската състезателка в художествената гимнастика Боряна Калейн грабна златото във финала на обръч на Световната купа в София!

Калейн остана на косъм от титла и в многобоя, но днес получи оценка от 26,150 за изпълнението си на обръч, което бе достатъчно, за да ѝ осигури златния медал.

Втора остана Анастасия Салос с 26,100 точки, а трета със същия резултат, но с по-ниска оценка за изпълнение се класира победителката от многобоя Линой Ашрам.

Във финалите на топка Боряна Калейн спечели бронзовия медал с оценка от 25,500 точки. Победителка на стана Линой Ашрам с 26,500, а среброто остана за представителката на Беларус Алина Харнаско, която бе оценена с 25,850 точки. Катрин Тасева не успя да се качи на почетната стълбичка и завърши четвърта с оценка от 24,350 точки.