25-годишната Тоби Амусан подобри на два пъти световния рекорд на 100 метра с препятствия (ВИДЕО)

2140 0

25-годишната нигерийка Тоби Амусан постави два световни рекорда в дисциплината 100 метра с препятствия на Световното първенство по лека атлетика, което се провежда в САЩ!

Още на 1/2-финалите Амусан даде време от 12.12 секунди и подобри предишното върхово постижение на американката Кендра Харисън (12.20), което тя бе регистрирала през 2016 година на Диамантената лига в Лондон.

На самия финал нигерийката спечели златото и още веднъж коригира световния рекорд, изминавайки дистанцията за 12.06 секунди, но при попътен вятър от +2.5 м/сек, който е над допустимото и така резултатът не бе признат официално за рекорден.

*Със сребърния медал се поздрави Британи Андерсън от Ямайка (12.23), а бронзът остана за Джасмин Камачо-Куин от Пуерто Рико (12.23).