Верстапен с пети пореден полпозишън, пилотите на Макларън „избухнаха“ на „Силвърстоун“

1685 0

Двукратният световен шампион Макс Верстапен спечели полпозишъна за Гран при на Великобритания. Така нидерландецът бе над всички в пета поредна квалификация. Втори и трети в квалификацията на пистата „Силвърстоун“ се класираха пилотите на Макларън Ландо Норис и Оскар Пиастри.

Норис държеше първата позиция до заключителните минути след една страхотна обиколка, но малко след него Верстапен постигна 1:26.720, за да победи британеца с 0.241 секунди. Пиастри пък завърши на 0.372 от нидерландеца.

Четвърти и пети утре ще стартират съотборниците във Ферари Шарл Леклер и миналогодишният победител на „Силвърстоун“ Карлос Сайнц. Пилотите на Мерцедес Джордж Ръсел и Люис Хамилтън ще потеглят шести и седми в домашното си състезание, като седемкратният световен шампион ще подели четвъртата редица с Алекс Албон. Най-бавни в третата фаза на квалификацията бяха Фернандо Алонсо и Пиер Гасли, които ще стартират девети и десети в утрешния ден.

Състезанието за Гран При на Великобритания от 11-тия кръг за сезон 2023 във Формула 1 е ще стартира от 17 часа утре.

Не изпускайте важен момент в спорта – за последните новини в спорта последвайте ни във Viber ТУК.