Верстапен може да си осигури втората си световна титла във Формула 1 още този уикенд

1287 0

Нидерландецът Макс Верстапен може да стане световен шампион на Формула 1 за втори пореден път още този уикенд след Гран при на Сингапур.

Пилотът на Ред Бул доминира през този сезон и е в серия от пет поредни победи в календара, която му осигури 116 точки преднина пред втория в генералното класиране Шарл Льоклер (Ферари).

Това означава, че Верстапен може да спечели титлата още в неделя и да обезсмисли последните пет старта от сезона. За целта той трябва да спечели надпреварата в неделя, а Льоклер да завърши на девето място или по-назад, докато третият в класирането Серхио Перес не трябва да бъде по-напред от пета позиция.

Ако Верстапен си осигури и допълнителната точка за най-бърза обиколка, то дори и осмо място няма да стигне на Льоклер, за да остане на теория в битката.

Ако Верстапен не завърши първи на "Марина Бей", то интригата ще се запази поне до Гран при на Япония на 9-ти октомври. В досегашните 16 състезания през сезона нидерландецът записа 11 победи.

През следващия сезон в календара на Формула 1 ще има рекорден брой състезания (подробности вижте в линка).