Никола Цолов остана 27-и в основното състезание в Монако

Снимка: Lubomir Asenov / LAP.bg

7938 0

След като зарадва цяла България вчера в спринтовото състезание за ГП на Монако, 4 кръг от сезон 2024 във Формула 3, днес Никола Цолов претърпя истински крах. Родният пилот остана далеч от най-доброто си представяне и заврши на 27-о място.

Още: Историческо! Никола Цолов спечели състезание във Формула 3

Победител стана италианецът Габриеле Мини, а зад него на почетната стълбичка се качиха Менсъл и Браунинг.

Как се разви надпреварата?

Още на старта Никола загуби две места, а почти веднага се появи кола за сигурност.

След рестарта на надпреварата Цолов успя да си върне едно място, а в петата обиколка се стигна до контакт между Никита Бедрин, като втория влезе в бокса за смяна на гуми заради спукана такава.

В 18-ия тур родният състезател претърпя инцидент с Леон, като двамата се сблъскаха в предпазните стени, а това наложи поява на нов сейфти кар. Заради това Никола получи 10-секундно наказание от стюардите и се срина до 25-о място.

До края бългларският пилот загуби още две позиции и финишира на последното 27-о място.

Във временното класиране при пилотите Мини поведе със 72 точки, а зад него е Браунинг с 67. Цолов пък запазва 12-ата си позиция със 17 пункта.

Още: Никола Цолов спечели квалификацията за спринта в Монако и ще стартира първи

Следващият старт във Формула 3 ще бъде след месец за ГП на Барселона.