Ферари най-бързи в първата свободна тренировка в Мелбърн

1134 0

Карлос Сайнц даде най-добро време в първата свободна тренировка преди неделното Гран При на Австралия, трети кръг от световния шампионат по Формула 1.

Пилотът на Ферари завърши на пистата „Албърт Парк“ за 1:19.806 сек, оставяйки зад себе си съотборника си и лидер в генералното класиране Шарл Льоклер на второ място. Трети и четвърти се наредиха състезателите на Ред Бул Серхио Перес и действащия световен шампион Макс Верстапен. Седемкратният първенец Люис Хамилтън с Мерцедес остана седми.

Топ 10 допълниха още Ландо Норис (МакЛарън), Естебан Окон (Алпин), Даниел Рикардо (МакЛарън), Фернандо Алонсо (Алпин) и Валтери Ботас (Алфа Ромео). Състезанието в Австралия се завръща в календара на най-престижната автомобилна надпревара след двугодишна пауза заради пандемията от коронавирус.

Втората свободна тренировка е насрочена за 09:00 часа българско време, като в събота предстоят последният сеанс и квалификацията за голямата награда на Австралия. Гран При-то е в неделя, 10 април, от 08:00 часа българско време.

А ето кой пилот е с най-много победи в Австралия в историята на Формула 1!