Безгрешен Серхио Перес отново пред Верстапен, направи дубъл в Азербайджан

2155 0

Серхио Перес спечели Гран при на Азербайджан от Формула 1, като изпревари Макс Верстапен за двойна победа на състезателите на Ред Бул. По този начин продължават доминантната си серия в най-престижната автомобилна надпревара след четири кръга.

Двамата пилоти на австрийския конструктор си разделиха по две победи през сезона. Верстапен обаче води в класирането с 93 точки и шест повече от Перес. Фернандо Алонсо запази третото място, въпреки че наруши серията си от подиуми.

Перес спечели с 2.137 секунди пред Ферстапен, а Льоклер зае третата позиция пред Алонсо. Пети завърши Карлос Сайнс (Испания, Ферари) и Люис Хамилтън (Великобритания, Мерцедес) се нареди шести.

Чеко Перес  влезе в петата обиколка зад болида на Льоклер и бе пред него още преди завой номер 1 на следващия тур на 6.003-километровото трасе. Така битката стана твърде позната за феновете - Перес срещу Верстапен за двойна победа за Ред Бул.  Двамата бяха внимателни с гумите с твърда смес и чакаха второ влизане в бокса за подновяване на свирепата надпревара.

Спиранията обаче така и не дойдоха и Ред Бул предпочете предпазлива стратегия на опасното трасе в Баку. Така преднината на Перес срещу Верстапен нарасна на над две секунди и мексиканецът стигна до втора победа от четири състезания.