Първо злато: България с голям успех на Купа "Странджа" - Станимира Петрова е първа

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

1167 0

България спечели първото си злато на тазгодишното издание на Купа "Странджа". То бе донесено от Станимира Петрова, която се справи с китайската представителка Чан Юан.

Станимира Петрова победител

Петрова спечели сблъсъка в категория до 54 килограма след обрат и успех с 4:1 съдийски гласа. Петрова, която е действащ европейски шампион, изигра превъзходен втори, а след това и трети рунд. В тях тотално доминираше.

Това е юбилейно 75-о издание на Купа "Странджа" - най-стария международен боксов турнир в Европа. В зала "София" България спечели още два сребърни медала днес - но при мъжете.

Още: Треньорът на Кубрат: Той е мислител, изглежда страшен, но е мил вътрешно

Ясен Радев загуби с 2:3 съдийски гласа от Хужаназар Нортожиев (Узбекистан) в категория до 54 килограма, а Уилям Чолов загуби с 0:5 от световния шампион до 22 година Жавохир Уматалиев (узбекистан) до 75 килограма.

За поредна година специален гост на турнира е Александър Красюк - един от най-изявените мениджъри в професионалния бокс. Той представлява и Олександър Усик.

Кобрата: Победата над Чар може да осмисли целия ми труд в залите, клубовете, националните отбори