Първи финал за България: Страхотна Станимира Петрова докосва златото на Купа "Странджа"

Снимка: БГНЕС

562 0

Станимира Петрова успя да осигури първи финал за България от 75-ото юбилейно издание на турнира по бокс за Купа "Странджа". Златната медалистка от Европейските игри и действаща носителка на трофея ще боксира за титлата при 54-килограмовите в неделя в зала "София".

Петрова победи много силната сръбкиня Сара Чиркович, като изигра солиден мач срещу световната шампионка при 22-годишните. Двете си размениха по един рунд и всичко се реши в третата част. Там опитът и класата на родната боксьорка си казаха думата и тя взе успех с 4:1 съдийски гласа.

Станимира Петрова ще се бори за злато на "Странджа"!

В неделя българката ще боксира за златото срещу Чан Юан (Китай). Припомняме, че тя вече има и квота за Олимпийските игри в Париж.

Златислава Чуканова пък спечели бронзов медал при 50-килограмовите на Купа "Странджа". Националката отстъпи на полуфиналите с 0:5 гласа на индийката Зарин Нихат, която е действаща двукратна световна шампионка.