Ървинг и Джеймс изковаха победа на Кливланд у дома

Снимка: Gulliver/Getty Images

956 0

Кливланд Кавалиърс записа домакински успех над Милуоки Бъкс със 102:95 в среща от Националната баскетболна асоциация. Кайри Ървинг отбеляза 25 точки, а ЛеБрон Джеймс завърши с дабъл-дабъл - 24 точки и 10 борби.

Тази победа е пета за Кавс в последните шест мача на отбора. Действащият шампион в НБА обяви официално преди мача, че гардът Дерън Уилямс вече е играч на Кливланд. Той преминава в отбора като свободен агент, след като разтрогна договора си с Далас Маверикс. 32-годишният баскетболист се очаква да бъде резерва на Кайри Ървинг.

Тимът на Голдън Стейт Уориърс надигра Филаделфия Севънти Сиксърс със 119:108 като гост. "Воините" имаха само три точки преднина на голямата почивка, но спечелиха третата четвърт с 10 точки разлика, след което мачът се доиграваше. Кевин Дюрант стана най-резултатен за победителите с 27 точки, Клей Томпсън вкара 21, а Стеф Къри - 19. Последният не успя да реализира нито една тройка от 11 опита.

Торонто Раптърс стигна до много труден успех срещу Ню Йорк Никс в "Медисън Скуеър Гардън" с 92:91. Домакините имаха преднина от 17 точки в хода на първата половина, но Торонто успя да сътвори обрат. Демар Дероузън донесе победата с кош 1,9 секунди преди края на основното време. Дероузън завърши с 37 точки.

В други срещи от НБА Бостън Селтикс загуби у дома от Атланта Хоукс с 98:114, Далас Маверикс се наложи над Маями Хийт с 96:89, а Хюстън Рокетс отстъпи на свой терен пред Индиана Пейсърс със 108:117. /БГНЕС