Време е за баскетбол - Евробаскет 2015 започва!

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1651 0

Днес е специален ден за любителите на баскетбола в Европа, а и по целия свят. Причината е една – стартът на Евробаскет 2015. От днес до 20 септември четири държави ще бъдат домакини на най-големия баскетболен форум на Стария континент.

Хърватия, Франция, Германия и Латвия приемат турнира, след като Украйна беше лишена от домакинство заради нестабилната политическа обстановка в страната.

Срещите от групите на турнира ще се проведат в Монпелие, Берлин, Загреб и Рига. Фазата на елиминациите ще се изиграе във френския град Лил.

В спора за трофея на Евробаскет 2016 ще се включат 24 отбора. Те са разпределени в 4 групи по 6. За фазата на елиминациите се класират първите четири тима от всяка група

Група А (Монпелие): Франция, Финландия, Босна и Херцеговина, Полша, Израел, Русия.

Група В (Берлин): Испания, Сърбия, Турция, Италия, Германия, Исландия.

Група С (Загреб): Хърватия, Словения, Гърция, Македония, Грузия, Холандия.

Група D (Рига): Литва, Украйна, Латвия, Белгия, Чехия, Естония.

По-интересните двубои ще бъдат предавани и в българския ефир. Ето и програмата на мачовете, които ще се излъчат на живо:

18.09.2015, 22:00 ч. - Полуфинал 2 - Diema Sport

20.09.2015, 20:00 ч. - Финал - Diema Sport.

Залогът не е само европейската титла. Освен нея, участниците в турнира ще се борят и за още нещо – квоти за Олимпиадата в Рио де Жанейро през 2016 г, както и право на участие в квалификационните турнири.

Шампионът от Евробаскет 2013 Франция иска да повтори постижението си и тази година. Въпреки че завърши на третото място на миналото първенство, Испания е твърдо решена да подобри представянето си. Големи шансове за титлата има и световният вицешампион Сърбия. В Италия афишираха, че са с големи очаквания за предстоящото първенство, а Германия, Турция, Литва и Хърватия също дават заявка за челно класиране.

Нито един отбор бива да бъде подценяван, защото всеки е заслужил мястото си на турнира. Едно обаче е сигурно – зрелището е гарантирано!