39 точки на Къри пратиха "войните" във втори кръг на плейофите

784 0

Стеф Къри избухна с 39 точки за победата на Голдън Стейт със 109:98 срещу Ню Орлиънс в мач от първия кръг на плейофите в НБА. С този си успех "войните" успяха да затворят серията с 4-0 и в средващия кръг ще играят с победителя от двойката Портланд - Мемфис, където резултата до момента е 0-3.

Голдън Стейт си осигури аванс от 13 точки още през първото полувреме, за да поведе с 67:54. След паузата Уориърс увеличиха аванса си до 24 точки. През последната четвърт Пеликанс се вдигнаха на щурм, но Къри и компания показаха характер и стигнаха до крайното 109:98.

Освен 39-те точки звездата на "войните" Стеф Къри даде и 9 асистенции. Клей Томпсън добави 25 точки. Дремънд Грийн пък записа дабъл-дабъл – 22 точки и 10 борби.

На Изток Чикаго ще трябва да се потруди още малко ако иска да продължи напред. Тимът загуби с 90:92 и пропусна за приключи серията, като резултатът е 3-1 в полза на "биковете".