Снимка: Gulliver/Getty Images

832 0

Чикаго Булс записа втора победа в плейофите в Националната баскетболна асоциация. Тази нощ "биковете" се наложиха у дома над Милуоки Бъкс с 91-82 и поведоха с 2-0 в серията. Двубоят беше изключително нервен, като още във втората четвърт възникна спор между част от играчите на двата отбора и за малко не се стигна до сбиване. Напрежение имаше и в края на срещата, но до по-сериозни инциденти не се стигна.

Мачът започна по-добре за гостите, който поведоха с 16:11 след първите десет минути. Втората част обаче беше спечелена от Чикаго и на почивката домакините имаха аванс от 1 точка.

Двата тима изиграха оспорвана трета четвърт, която беше спечелена от Чикаго с 32-30. "Биковете" бяха по-убедителни в решителните десет минути и не допуснаха изненада в серията.

Най-резултатен за победителите стана Джими Бътлър, който реализира 31 точки и овладя 9 борби. За Милуоки Крис Мидълтън вкара 22 точки, като се отчете и с 6 борби.

Следващият мач между двата тима от плейофите в НБА е на 23 април, като домакин този път ще бъде тимът на Милуоки.