Голдън Стейт дръпна с 2-0 на Ню Орлийнс Пеликанс

1103 0

Отборът на Голдън Стейт Уориърс победи Ню Орлийнс Пеликанс с 97:87 у дома и поведе с 2-0 в четвъртфиналната серия между двата тима.

Най-добрият отбор в Асоциацията от редовния сезон имаше сериозни проблеми в началото на двубоя в "Оракъл Арина", като гостите натрупаха преднина от 13 точки още в първата част. "Воините" избухнаха малко преди почивката на полувремето, за да се доближат до своя съперник, а малко след началото на 3-та част поведоха и не изпуснаха преднината си до края.

Клей Томпсън бе над всички на терена с 26 точки, докато плеймейкърът на Голдън Стейт добави 22 точки и 6 асистенции. Дреймънд Грийн се отчете с 14 точки и 12 борби за победителите. За Пеликаните Антъни Дейвис записа дабъл-дабъл - 26 точки и 10 борби, а Ерик Гордън завърши с 23 точки.

Третият мач от плейофната серия е в четвъртък в Ню Орлийнс.

В другата среща от тази нощ Чикаго Булс победи Милуоки Бъкс с 91:82 и поведе с 2-0 в серията. /БГНЕС