Снимка: Gulliver/Getty images

888 0

Чикаго Булс записа важна победа в Националната баскетболна асоциация. "Биковете" се наложиха като гост над Кливланд Кавалиърс с 99:92 и поведоха с 1-0 победи в серията. От състава на Чикаго отсъстваха Кевин Лав и Джей Ар Смит.

Гостите започнаха много силно двубоя и още след десет минути игра водеха в резултата с 27:15. Кливланд обаче заигра по-добре през втората част и на почивката вече изоставаше с 5 точки.

След подновяването на играта обаче "биковете" отново увеличиха преднината си, като преди решителния период тя вече беше 11 точки. "Кавалерите" опитаха да направят обрат, но всичко, което успяха да сторят, беше само да намалят разликата.

Най-резултатен за победителите стана Дерик Роуз, който реализира 25 точки. Пау Гасол добави 21. За Кливланд Кайри Ървинг вкара 30 точки, а звездата на тима Леброн Джеймс записа 19 точки и 15 борби, като беше на една асистенция от трипъл-дабъл.