Велико! България се класира за Европейското първенство по баскетбол

Снимка: Bulgarian Basketball Federation

4334 0

Българският национален отбор по баскетбол се класира за Европейско първенство, след като надви Латвия в драматичен сблъсък с 66:65 (15:17, 21:23, 15:19, 15:6) в зала "Арена Рига". Така националите отново ще играят на шампионата на Стария континент след 10 години, в които не успяваха да се класират.

"Лъвовете" показаха голяма воля и наваксаха впечатляващите 13 точки изоставане в третата четвърт, за да направят финалния си щурм в последната част, когато Павлин Иванов се отчете с три поредни тройки. Още по-впечатляващото бе, че България игра без звездата на Олимпиакос Александър Везенков, докато в тима на Латвия личаха имената на Янис Тима и Дайрис Бертанс.

По този начин България зае третата квота за ЕвроБаскет 2022 от група "H", като по този начин се присъедини към тимовете на Босна и Херцеговина и Гърция, които също си осигуриха класиране за шампионата. Въпреки че бяха в ролята на аутсайдер в мача, "лъвовете" показаха сърцата игра и заслужиха място сред най-добрите на континента!