Уейд не успя да спаси Маями, Бостън с ценна победа

Снимка: Gulliver/Getty Images

862 0

Бостън Селтикс постигна важен успех в борбата за плейофите в Националната баскетболна асоциация. Късно снощи "келтите" се наложиха над Маями Хийт със 100:90.

Преди началото на двубоя баскетболистът на Маями Крис Бош благодари на феновете за подкрепата, която му оказват Скоро стана ясно, че звездата на тима ще пропусне остатъка от сезона, тъй като има здравословни проблеми.

Бостън започна по-добре мача и постепенно увеличи преднината си на 10 точки. Малко преди почивката обаче Маями намали пасива си и първото полувреме завърши при резултат 43:40 в полза на "келтите".

След подновяването на играта "горещите" направиха пълен обрат, но след това Бостън отново пое водачеството и до края не изпусна контрола на мача.

Най-резултатен за победителите стана Айзея Томас, който отбеляза 25 точки. Над всички за Маями беше Дуейн Уейд със своите 34 точки.