Кливланд наказа Бостън, Леброн с историческо постижение

1069 0

Кливланд Кавалиърс победи Бостън Селтикс със 110:79 в среща от Националната баскетболна асоциация. Успехът беше по-специален за Леброн Джеймс, който се изкачи във вечната ранглиста на реализаторите в НБА.

Кливланд нямаше проблеми и водеше убедително през целия мач, като преди последната четвърт авансът на "кавалерите" беше 42 точки. Очаквано, играчите загубиха концентрация и последва спад в играта им, но единственото, което Бостън успя да направи, беше да намали изоставането си.

В игра за Кливланд се завърна Кайри Ървинг, който лекуваше контузия в рамото.

Най-резултатен за победителите стана Леброн Джеймс, който реализира 27 точки за 26 минути игра. Той вече има общо 24 508 в кариерата си в НБА и се изкачи на 21-та позиция във вечната ранглиста на реализаторите в Лигата, като прескочи Рей Алън.

За Бостън с 15 точки е Брандън Бас.

Това е 12-ти пореден успех за Кливланд у дома. В следващия си мач "кавалерите" гостуват на Торонто, а Бостън е домакин на Юта.