Трудно начало за шампиона на Евробаскет

Снимка: Gulliver/ Getty Images

886 0

Франция започна с трудна победа у дома участието си на Евробаскет 2015. „Петлите“, които спечелиха трофея преди две години, се справиха трудно със съпротивата на Финландия. Франция спечели двубоя с 97:87, но успехът дойде след продължение.

Първата част беше сравнително равностойна. Домакините поведоха с 2 точки, а на почивката увеличиха аванса си на 8 при резултат 45:37. Разликата се запази и след третия период. Финландците обаче не се предадоха и стопиха пасива си в решителните десет минути, правейки резултата 81:81. В продължението Франция не сбърка и записа победа на старта на турнира.

Тони Паркър отбеляза 23 точки за „петлите“, а за Финландия Джамар Уилсън се отчете с 21.