Спартак Плевен помрачи завръщането на ЦСКА в баскетболния елит с разгром

Снимка: Lap.bg

1756 0

Баскетболният клуб на ЦСКА бе разбит при официалното си завръщане в елита на България от Спартак Плевен с 65:91 (10:24, 14:25, 25:19, 16:23). Срещата бе част от първия кръг на първенството, а "червените" изглеждаха безпомощни насред София.

Гостите започнаха първата част с добра серия и се стигна до аванс от 23:5, като всичко приключи при 24:10 в полза на гостите. Преднината на плевенчани достигна до 25 точки в края на първото полувреме при 49:24 след нова добра игра.

Състезателите на ЦСКА намалиха пасива си в третата четвърт до 49:68, но по-опитният тим на Спартак контролираше двубоя. Най-голямата разлика в мача достигна 35 точки в полза на гостите.

Барет Бенсън бе най-резултатен за гостите с 21 точки и 5 борби, а 16 точки и 4 борби добави Мартин Маринов. За ЦСКА Дарил Оуенс завърши със 17 точки и 2 асистенции. Зейн Ноулс се отчете с 14 точки и 9 борби.

В следващия кръг ЦСКА ще гостува на състава на Шумен на 13 октомври, а Спартак Плевен ще приеме Левски на 17 октомври.

Следете всички новини от баскетболния елит на България!