След трипъл-дабъл на Никола Йокич - Денвър излезе с едни гърди напред във финала на НБА (ВИДЕО)

2103 0

Отборът на Денвър Нъгетс спечели първия мач от финалната серия в НБА срещу тима на Маями Хийт, побеждавайки го със 104:93 пред 19 528 зрители в зала "Бол Арена" в Денвър!

Най-резултатен за домакините бе сърбинът Никола Йокич, който записа пореден трипъл-дабъл през сезона, този път от 27 точки, 10 борби и 14 асистенции.

Двама негови съотборници пък се отчетоха с дабъл-дабъл - Джамал Мъри (26 точки и 10 асистенции), както и Майкъл Портър (14 точки и 13 борби).

За гостите от Маями над всички бе Бам Адебайо, който финишира срещата с дабъл-дабъл от 26 точки и 13 борби.

Денвър натрупа солиден аванс още до почивката - 59:42, спечели и третата част с 25:21 и макар да загуби последната с 20:30, се поздрави с победата и дръпна с 1-0 успеха във финала, който се играе във формат 4/7.

Мач №2 отново ще бъде в Денвър - 5 юни (3:00 часа българско време)! Ето и репортаж от първата битка: