Денвър Нъгетс удари ЛА Лейкърс за четвърти път и се класира за големия финал в НБА (ВИДЕО)

1785 0

Денвър Нъгетс е първият финалист в НБА през този сезон, след като постигна четвърта поредна победа срещу Лос Анджелис Лейкърс и така затвори 1/2-финалната серия с 4-0 успеха!

През изминалата нощ отборът на Майкъл Малоун се наложи със 113:111 над "езерняците" пред 18 997 зрители в зала "Crypto.com Arena" в Лос Анджелис!

Лейкърс имаше аванс от 15 точки на почивката, но третата част се оказа ключова за изхода от двубоя, тъй като бе спечелена с 36:16 от Денвър.

Звездата на домакините ЛеБрон Джеймс бе най-резултатният баскетболист на паркета и се отчете с дабъл-дабъл от 40 точки и 10 борби. Съотборникът му Антъни Дейвис също записа дабъл-дабъл - 21 точки и 14 борби.

За Нъгетс за пореден път над всички бе сърбинът Никола Йокич, който отново финишира с трипъл-дабъл, този път от 30 точки, 14 борби и 13 асистенции.

*В другия 1/2-финал Маями Хийт води с 3-0 на Бостън Селтикс и е на една победа от класирането на финал. Мач №4 от тази серия е на 24 май (3:30 ч. българско време).

Ето и репортаж от Лейкърс 111:113 Нъгетс