Сакраменто Кингс осъществи обрат в НБА, Александър Везенков - обратно на пейката (ВИДЕО)

Снимка: LUBOMIR ASENOV / LAP

4176 0

Отборът на Сакраменто Кингс се завърна към победите, нанасяйки пета поредна загуба на Детройт Пистънс в мач от редовния сезон на НБА.

Пред 13 992 зрители в зала "Little Caesars Arena", тимът на Майк Браун се наложи със 131:110 (29:47, 39:18, 30:30, 33:15), наваксвайки 18 точки пасив след първата четвърт!

Сакраменто с обрат, Везенков - обратно на пейката

Българинът Александър Везенков отново остана неизползвана резерва от Браун и така и не се появи на паркета, въпреки че в предишния двубой на "кралетe" бе получил малко над 20 игрови минути...

Александър Везенков отново остана на пейката

Литовецът Домантас Сабонис бе над всички и се отчете с трипъл-дабъл от 37 точки, 10 борби и 13 асистенции. За Детройт най-полезен пък бе хърватинът Боян Богданович - 26 точки.

Класиране и следващ мач

Сакраменто се утвърди на петото място в Западната конференция на НБА с баланс от 22 победи и 14 загуби. Пистънс е твърдо на последната 15-а позиция на Изток (3-34). За Кингс предстои визита на Шарлът Хорнетс в ранните часове на 11-и януари - 2:00 ч. (българско време).

Пълен репортаж от Детройт Пистънс 110:131 Сакраменто Кингс