Сакраменто Кингс надви Индиана Пейсърс, Сабонис блестя, Везенков не игра

Снимка: LUBOMIR ASENOV / LAP

998 0

Отборът на Сакраменто Кингс спечели със 133:122 гостуването си на Индиана Пейсърс в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Спортист номер 1 на България за 2023 г. Александър Везенков, който лекува травма, пропусна и този мач на Сакраменто. Той не бе дори на резервната скамейка.

Срещата ще се запомни с постижение на Домантас Сабонис. Литовецът направи дабъл-дабъл за рекорден, 30-и пореден мач, като отбеляза 26 точки и направи 12 борби за победата на Сакраменто. Четирима баскетболисти на Кингс вкараха поне 22 точки.

Сабонис бе звездата на вечерта

Най-резултатен в срещата обаче беше Бенедикт Матърън от тима на Индиана, който заби 31 точки, направи 5 борби и 4 асистенции.

Домакините водеха с точка в края на първата част, но нататък инициативата бе у тима на българина, който в момент от втората част водеше с 11 точки.

С 28 победи и 19 загуби, отборът на Александър Везенков е шести в Западната конференция и засега се класира за плейофите.