Снимка: LUBOMIR ASENOV / LAP

2869 0

Шест милиона долара за 6 месеца изкара единственият към момента българин в американската НБА - Александър Везенков. За първата си година в "Лигата на извънземните" Саша ще получи 6,34 милиона долара.

Кога започна и как приключи сезонът за Саша?

Българският баскетболист дебютира през октомври, а сезонът завърши през април. В последния мач Кингс загубиха решителния мач срещу Ню Орлиънс Пеликанс за плейофите с 98:105.

Българинът игра в последния мач за сезона, но тимът пропусна целта си

Спортист №1 на България влезе в игра през втората четвъртина и записа 10:40 минути на паркета. В тях той направи 2 точки, 2 борби в атака и 1 отнета топка.

Какво следва, ако остане при "Кингс"?

Ако продължи да бъде част от американския тим, Везенков ще получи 5% увеличение, което се равнява на 317 000 долара, припомня "България Днес". Българинът пропусна редица мачове на Сакраменто заради контузия. Всичко за дебютния сезон на Везенков в Сакраменто и НБА научете в линка