НБА: Стеф Къри достигна "кота 20 000", Кевин Дюрант наказа Филаделфия (ВИДЕО)

1758 0

Отборът на Голдън Стейт Уориърс победи Денвър Нъгетс със 113:102 като гост в мач от редовния сезон на НБА. В понеделник, 7 март, Воините загубиха гостуването си в Денвър, но при втората си визита в Колорадо в рамките на една седмица те стигнаха до успеха, благодарение на силната игра на Стеф Къри, който регистрира точка №20 000 в своята кариера!

Двукратният MVP на Лигата отбеляза 34 точки (5 тройки, 52,4 процента успеваемост на стрелбата) и взе девет борби, а Джордан Пуул се включи с 21 точки, 7 асистенции и 5 борби от пейката. Клей Томпсън нямаше добра вечер при стрелбата, но все пак вкара 18 точки.

За Нъгетс отново над всички бе действащият MVP Никола Йокич, който остана на една асистенция от трипъл-дабъл - 23 точки, 12 борби и 9 асистенции. Монти Морис завърши с 19 точки, а Арън Гордън се отчете с 10 точки и 11 борби.

След силно начало на Уориърс, домакините заиграха по-добре и натрупаха преднина от 14 точки в средата на третата част, но след това Къри се разигра и изведе своите до успеха. По този начин Голдън Стейт записа втори пореден успех, след като преди това натрупа пет поредни загуби, и заема трето място на Запад с актив 45-22. Денвър е на шеста позиция в същата конференция с баланс 40-27.

В другия мач от тази нощ Бруклин Нетс разби Филаделфия Севънтисиксърс със 129:100 като гост. Кевин Дюрант бе над всички на паркета с 25 точки, 14 борби и 7 асистенции, Сет Къри добави 24 точки и 5 откраднати топки, а Кайри Ървинг завърши с 22 точки. За домакините Джоуел Ембийд реализира 27 точки и 12 борби.

Бруклин е на осмо място в Източната конференция с 34 победи и 33 загуби, докато Филаделфия е на трета позиция с баланс 40-25.