Първият отбор на плейофите в НБА вече е ясен! (ВИДЕО)

1274 0

Отборът на Финикс Сънс се превърна в първия отбор, осигурил си участие в плейофите на НБА през този сезон, след като победи Маями Хийт със 111:90 като гост в мач от редовния сезон.

По този начин Сънс, които са с баланс 53-13, вече няма как да бъдат изместени от едно от първите шест места в Западната конференция, даващи право на директно участие в плейофите!

Сблъсъкът между лидерите на Запад и Изток в Маями бе равностоен до почивката, която дойде при само две точки преднина на Финикс, но Девин Букър и компания доминираха тотално в третата част, която спечелиха с 34:19, за да си подпечатат успеха.

В отсъствието на контузения ветеран Крис Пол Букър бе най-резултатен за Сънс с 23 точки, 9 асистенции и 8 борби. Микал Бриджис се отчете с 21 точки и 9 борби, а центърът Деандре Айтън завърши с 19 точки и 10 борби. Гостите доминираха в подкошието, като взеха 17 борби повече от своя съперник (55:38). За Хийт над всички бе Дънкан Робинсън с 22 точки, Тайлър Херо и Бам Адебайо добавиха по 17, но нито един друг играч на тима не достигна границата от 10 точки.

По този начин за първи път от сезон 2006/07 тимът на Финикс, който през миналия сезон загуби финалите на плейофите от Милуоки Бъкс, победи всички други 29 отбора в Лигата в рамките на един сезон. Маями остава начело на Изток с актив 44-23.