НБА: Лука Дончич засенчи Стеф Къри в нощта на Дирк Новицки (ВИДЕО)

1348 0

В деня, в който Далас Маверикс извади от употреба номера, с който легендата на тима Дирк Новицки игра в тима повече от 20 години, баскетболистите на отбора зарадваха германеца с победа над тима с най-добър баланс в НБА до момента Голдън Стейт Уориърс с 99:82.

Преди началото на двубоя в Далас екипът с номер 41 бе качен в горната част на залата, където ще остане завинаги, а след това на паркета наследникът на Новицки Лука Дончич показа класа, за да изведе своите до четвърти пореден успех.

Дончич завърши с 26 точки и 8 борби и засенчи звездата на Уориърс Стеф Къри, който реализира едва 5 стрелби от 24 опита и реализира 14 точки и 9 борби. Дораин Фини-Смит добави 17 точки и 9 борби за успеха на Маверикс, а Джейлън Брънсън добави 15 точки, но с ключова роля за победата бе силната защита на домакините. Най-резултатен за Голдън Стейт бе Андрю Уигинс със 17 точки.

След тази загуба Голдън Стейт вече има еднакъв баланс с Финикс Сънс на върха в Западната конференция (29-8). Далас заема пета позиция в същата конференция с актив 20-18.