НБА: Кливланд Кавалиърс нанесе тежка загуба на Сакраменто Кингс, Александър Везенков отново не игра (ВИДЕО)

Снимка: LUBOMIR ASENOV / LAP

1609 0

Тимът на Кливланд Кавалиърс записа шеста поредна победа в редовния сезон на НБА, надделявайки като домакин над Сакраменто Кингс пред 19 432 зрители в зала "Rocket Mortgage FieldHouse".

Тежка загуба за Кингс, Везенков пак не игра

"Кралете" отстъпиха със 110:136 (34:39, 25:35, 33:32, 18:30) и така прекъснаха своята серия от два поредни успеха.

Още до почивката отборът на Майк Браун бе натрупал пасив от 15 точки и в крайна сметка спечели само третата четвърт.

Българинът Александър Везенков отново не се появи в игра, тъй като все още не е възстановен напълно от контузията в глезена.

Още: Везенков опита да осветли проблемите на българския баскетбол от Чикаго

Най-резултатен в двубоя бе Доминик Мичъл от Кливланд, който завърши с 29 точки. За Сакраменто над всички бе Харисън Барнс - 22 пункта. Домантас Сабонис пък записа трипъл-дабъл от 12 точки, 19 борби и 15 асистенции.

Класиране и следващ мач?

Сакраменто Кингс е на пето място в Западната конференция с баланс от 29 победи и 20 загуби, а Кливланд Кавалиърс е втори на Изток (32-16). Следващият мач на Везенков и компания е на 8-и февруари (5:00 ч. българско време) - домакинство на Детройт Пистънс.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Александър Везенков: Ритъмът е луд, а в мачовете срещу Леброн Джеймс и Стеф Къри разбираш къде се намираш!