НБА: Кевин Дюрант спечели дербито на Ню Йорк с трипъл-дабъл, ЛеБрон Джеймс вкара 30 точки, но загуби това на Лос Анджелис (ВИДЕО)

1389 0

Тимът на Бруклин Нетс спечели дербито с Ню Йорк Никс със 112:85 в мач от редовния сезон на НБА. В "Барклейс Сентър" в Бруклин домакините доминираха и стигнаха до убедителен успех, въпреки отсъствието на Кайри Ървинг.

Над всички на паркета бе Кевин Дюрант, който реализира трипъл-дабъл - 29 точки, 12 борби, 12 асистенции, както и 2 чадъра. Сет Къри добави 23 точки за 23 минути игра за победата, а Едмънд Съмнър се отчете с 18 точки за 18 минути. За Никс най-резултатен бе Джулиъс Рандъл с 24 точки и 11 борби, но само още двама играчи минаха границата от 10 точки, а отборът записа изключителна ниска успеваемост на стрелбата - 32,2%.

В другото дерби за вечерта - това на Лос Анджелис, Клипърс победи Лейкърс със 114:101! ЛеБрон Джеймс се отчете с 30 точки, 8 борби и 4 асистенции, но и това не помогна на неговия тим. Най-резултатен за Клипърс пък бе Пол Джордж - 29 точки, 6 борби и 4 асистенции.