НБА: Атланта отбеляза 117 точки и нанесе първа загуба на Янис Адетокумбо и компания (ВИДЕО)

1285 0

Атланта Хоукс победи Милуоки Бъкс със 117:98 в пореден мач от редовния сезон на НБА. "Ястребите" стигнаха до убедителен успех и нанесоха първо поражение на "елените" от началото на кампанията! (можете да видите репортаж от срещата най-отдолу в статията)

Без Трей Йънг в състава си, домакините показаха вдъхновена игра, водени от дошлия от Сан Антонио Спърс гард Дежонте Мъри. Той остана близо до трипъл-дабъл - 25 точки, 8 борби и 11 асистенции за малко над 32 минути на паркета. Ей Джей Грифин допринесе с 24 пункта от пейката.

Звездата на Милуоки - Янис Адетокумбо, бе над всички за гостите с 25 точки и 7 борби, но стреля под 50% за две точки. Джру Холидей приключи с 16 пункта, шест борби и седем асистенции, но и осем грешки.

Бъкс инкасираха първо поражение от старта на сезона след девет поредни победи, но остават на върха в Източната конференция. Атланта е на четвърто място с баланс 7-3 след третия си последователен успех в Лигата.