НБА: Имаме новина - ЛА Лейкърс вече не е 'капо', ЛеБрон Джеймс излъга Никола Йокич (ВИДЕО)

1398 0

Отборът на ЛА Лейкърс записа първи успех от началото на сезона в НБА, след като победи Денвър Нъгетс със 121:110 у дома.

"Езерняците" загубиха първите си пет мача от кампанията и бяха единственият тим без победа до момента, но показаха характер, за да стигнат до обрат срещу Никола Йокич и компания.

Двукратният MVP и неговите съотборници започнаха по-уверено в зала "Crypto.com" и дръпнаха с 10 в средата на първата част, след което допуснаха обрат, но отново вдигнаха оборотите в третата четвъртина и поведоха с осем точки. Домакините отговориха с изключителна серия от 17 поредни точки, с която поеха контрол над събитията и затвориха мача.

ЛеБрон Джеймс завърши с 26 точки, 6 борби и 8 асистенции за победата, а Антъни Дейвис се отчете с 23 точки и 15 борби. Ръсел Уестбрук се включи от пейката за 18 точки, 8 борби и 8 асистенции. За Нъгетс над всички бе Йокич с 23 точки, 14 борби и 6 асистенции, а Джамал Мъри добави 21 точки. Лейкърс, които от началото на сезона имат проблем със стрелбата, този път вкараха 47,9 процента от изстрелите си, включително 13/30 от тройката, докато гостите стреляха 42,7 процента.