НБА: ДеМар ДеРоузън прекъсна лошата серия на Чикаго Булс, вкарвайки 28 точки на Бостън Селтикс (ВИДЕО)

1874 0

Отборът на Чикаго срази Бостън със 121:107 в "Юнайтед Сентър" и така спря серията от 9 поредни победи на Селтикс в НБА!

ДеМар ДеРоузън поведе Булс с 28 точки, 8 борби и 4 асистенции, докато Зак Лавин добави 22 точки, 5 борби и 5 асистенции за победата. Патрик Уилямс се отчете с рекордните за сезона 17, а Чикаго направиха нещата да изглеждат доста лесни срещу лидера на Изток.

Домакините водеха с 13 точки на полувремето, а след това увеличиха преднината си до 21 по време на третата четвърт и издържаха на натиска, за да стигнат до победата, след като преди това бяха загубили четири поредни двубоя.

Джейсън Тейтъм бе най-добрият за Бостън с 28 точки. Джейлън Браун вкара 25, а Малкълм Брогдън завърши с 23, като отбеляза 5 тройки от 6 опита. За Чикаго това бе седми успех от началото на сезона. Тимът има и 10 поражения. Балансът на Селтикс пък е 13-4.